Nowości (10.2023 r.)

Jak to działa? KsiążkiNikola Kucharska, Katarzyna Piętka, Joanna Kończak

Klara fascynuje się światem wokół. Każdą wolną chwilę poświęca na zdobywanie wiadomości. Pomaga jej dziadek, który odpowiada na kolejne pytania wnuczki. Czy za pomocą sznurka i węzełków można „zapisać” opowieść? Czym różni się papirus od pergaminu?

Wielka księga superskarbówSusanna Isern, Rocio Bonilla

Rodzina, wspomnienia, nauczyciele, przyroda, zwierzęta, przyjaciele, marzenia… Najważniejsze skarby nie są materialne. Chowamy je w sercu i pamięci, aby przynosiły nam otuchę w trudnych chwilach. Nasze super skarby sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi.

Miś Uszatek – Czesław Janczarski

Postać Misia Uszatka po raz pierwszy pojawiła się w opowiadaniach publikowanych w czasopiśmie dla najmłodszych „Miś”. Imię Uszatkowi nadały dzieci w wyniku konkursu, a postać stworzyli pisarz Czesław Janczarski i ilustrator Zbigniew Rychlicki. Pierwsza książka o jego przygodach została wydana w 1960 pod tytułem „Przygody i wędrówki Misia Uszatka”.

A to historia! Podarunek Królowej Jadwigi – Beata Ostrowicka

W Krakowie, przy ulicy Karmelickiej, stoi kościół karmelitów pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny „Na Piasku”.
Na ścianie kaplicy, od strony ulicy Garbarskiej, wmurowany został kamień. Wyryto na nim napis „STOPKA KRÓLOWEJ JADWIGI”.
Kamień osłonięty jest metalową kratą.
O nim jest ta legenda.

Wielcy myśliciele i wielkie idee – Sharon Kaye

Dzieci są urodzonymi filozofami, bo zadają najciekawsze pytania. Książka w angażujący sposób uczy samodzielnego myślenia poprzez eksplorację pytań, jakie ciekawskie dzieci same lubią zadawać: Z czego zrobiony jest wszechświat? Co sprawia, że jestem mną? Czym jest czas?

Nauka z komiksem. Galaktyki i planety. Tom 1.,2 – praca zbiorowa

Książki tematyce naukowej dla dzieci w wieku 8–12 lat. Komiks opowiada o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe,