„Lekcja bohaterstwa” w Przedszkolu nr 1 w Pionkach

Nasza biblioteka włączyła się do akcji „BohaterON – włącz historię!”. To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa  oraz promocję historii Polski XX w.  i postaw patriotycznych. Projekt realizowany jest pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Jego organizatorami są: Fundacja Sensoria i Fundacja Pokolenia Kolumbów, obie z siedzibą we Wrocławiu.

Do udziału w akcji zaprosiliśmy Przedszkole nr 1 w Pionkach. Dzieci wzięły udział w zajęciach „Lekcja bohaterstwa”, przeprowadzonych  w oparciu o materiały przygotowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Przedszkolaki dowiedziały się, kim byli powstańcy warszawscy i jak wiele im zawdzięczamy. Z zainteresowaniem obejrzały film pt. „Jak zostałem bohaterem” i podawały przykłady bohaterskich postaw w  życiu codziennym.

Na koniec wykonały prace plastyczne nawiązujące tematycznie do przeprowadzonych zajęć.