Nowości dla nauczycieli klas I-III (09-10.2023)

Zdjęcie przedstawia okładkę książki "150 zabaw ruchowych". Na pierwszym planie widoczna leżąca dziewczynka w kulach hula-hop. Za nia widoczne jeszcze inne dzieci.

150 zabaw ruchowychDonatella Colina

Propozycje 150 zabaw ruchowych to propozycja narzędzi potrzebnych do rozwijania sprawności motorycznej i praksyjnej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Zdjęcie okładki książki pt. "Bajki ortograficzne". Na okładce widoczny siedzący skrzat w czapce z muchomora, na kolanach trzyma otwartą książkę a w ręku duże pióro. U góry czerwonymi literami tytuł książki.

Bajki ortograficzne – Beata Guzowska

Książka zawiera zbiór bajek ortograficznych i różnorodnych ćwiczeń dla dzieci. To przyjemny i skuteczny sposób utrwalania poprawnej pisowni trudnych wyrazów.

Zdjęcie okładki książki pt. "Karty pracy do ćwiczeń funkcji poznawczych".

Karty pracy do ćwiczeń funkcji poznawczych – Paulina Golińska Ilona Bidzan-Bluma

Książka zawiera ćwiczenia, które zostały podzielone według trzech zagadnień: funkcji wykonawczych (umożliwiających zaplanowanie np. naszego dnia, wyhamowania reakcji), procesów pamięciowych i uwagowych,

Zdjęcie okładki książki pt. "Mali dyplomaci". Tło okładki w niebieskim kolorze, w centralnej części białymi literami tytuł książki, wokół niego rozrzucone obrazki twarzy dzieci i inne przedmioty.

Mali dyplomaci – Łukasz Walewski

Ta książka pokazuje, że nakazy i zakazy nie są drogą do wychowania „małego dyplomaty”. Jest nią dialog. *** Tę książkę powinno przeczytać i przećwiczyć każde dziecko wraz z rodzicem (bo każdy rozdział zawiera propozycję ćwiczeń). Nie po to, by się stresować wymaganiami, ale po to, by wiedzieć, jak żyć i nikogo nie urazić.

Zdjęcie okładki książki "Komunikuję, myślę i czuję - karty pracy". Na okładce widoczne w czterech kwadratach dzieci. Nad nimi tytuł książki.

Komunikuję, co myślę i czuję Jarosz-Bilińska Anna

Publikacja skierowana jest do dzieci w wieku 7–14 lat. Ze względu na zróżnicowany poziom zadań może być wykorzystywana u dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w ramach zajęć terapeutycznych.

Króliki Ludwiki – Joanna Krzyżanek

Czy gramatyka może być zabawna, interesująca i po prostu super? Oczywiście, że tak! Zawiera litery, głoski, dwuznaki, sylaby, wyrazy, rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki, przysłówki, liczebniki i spójniki.

Zdjęcie okładki książki "Matematyka z komiksami". Na pierwszym planie widać zarysy dzieci, nad nimi u góry tyutuł książki.

Matematyka z komiksami Liczymy do 100Beata Guzowska

Książka zawiera różnorodne zadania i łamigłówki matematyczne. Naukę liczenia do 100 uatrakcyjnia komiks z przygodami trojga dzieci i kota Florka.

Zdjęcie okładki książki pt. "Układam, piszę, opowiadam". Na pierwszym planie widać trzy dziewczynki stojące obok siebie. Środkowa trzyma ogromny ołówek, jedna książki. Nad nimi znajduje się tytuł książki i nazwisko autora.

Układam piszę opowiadam – Aleksandra Wiśniewska

to pomoc dydaktyczna: dla nauczycieli, terapeutów, logopedów oraz rodziców dla dzieci z niepełnosprawnością lekką lub umiarkowaną dla dzieci posługujących się komunikacją werbalną, alternatywną (AAC) lub wspomagającą z unikatowymi, autorskimi kartami pracy do nauki budowy zdań prostych lub nauki czytania i pisania wspomaganych systemem obrazkowym.