Nowości dla czytelników (07.2023)

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi książkami kupionymi w lipcu.

Zdjęcie okładki książki dla dzieci pt. : "Zero waste". Okładka w jasno-zielonym kolorze. Tytuł w centralnej części, wokół niego różne przedmioty: lód, marchewka, kury, koszyk, chłopiec i dziewczynka.

Książka dla dzieci

Zero Waste napraw, oddaj, wykorzystaj, żeby Ziemia była czystaMegan Anderson

Dlaczego segregujemy śmieci? W jaki sposób można dać drugie życie słoikom? Co można zrobić z ubraniami, które są za małe albo już się znudziły? Czy warto jest planować zakupy i zabierać na nie swoje torby? To edukacyjna książeczka, która redukcję odpadów zamienia w świetną zabawę. Pokazuje dzieciom, jak żyć ekologicznie, ograniczając nadmierną ilość produkowanych śmieci. Uczy, jak dbać o środowisko i chronić Ziemię przed całkowitym zniszczeniem.

Zdjęcie okładki książki : "Niedostosowani. Dlaczego ewolucja nie nadąża". Na pierwszym planie na przeciwko siebie małpa i szkielet człowieka. U góry okładki nazwisko autora, poniżej tytuł.

Niedostosowani. Dlaczego ewolucja nie nadążaAdam Hart

Czy sami sobie podkładamy nogę? Jeszcze nie tak dawno uzbrojeni w oszczep polowaliśmy na mamuty, dziś spacerujemy po Księżycu, rozbijamy atomy i serfujemy po internecie. Ciągle jednak podlegamy skomplikowanym prawom ewolucji. Czy jesteśmy gotowi na nowoczesność?

Zdjęcie okładki książki "Dla ciebie wszystko". Na pierwszym planie dwie dziewczynki ubrane w białe długie sukienki i w kapeluszach, stoją tyłem, trzymają sie za ręce, na tle zieleni, drobne zółte kwiatki. U góry nazwisko autora i tytuł książki.

Dla Ciebie wszystko – Katarzyna Michalak

Ania Kraska, która jako dziesięcioletnia dziewczynka przybyła na Jabłoniowe Wzgórze, jest już dorosłą kobietą. Z oddaniem służy innym, wykonując zawód lekarza. Gdy w szpitalu znajduje czteroletniego, porzuconego przez matkę chłopca, jest gotowa poświęcić wiele, byle tylko mu pomóc.

Zdjęcie okładki książki "Instytut" autorstwa Stephena Kinga. Okładka utrzymana w kolorze niebiesko czarnym. W centralnej części łódka z osobą trzymającą wiosła. Na wodzie widać kręgi od wioseł.

Instytut – Stephen King

Mocny jak To, przerażający jak Podpalaczka!

Stephen King powraca do motywów znanych z jego najlepszych książek.

Zdjęcie okładki książki "Jedyna z archipelagu". Widoczna woda w kolorze pomarańczowo-różowym, Na dole fragment łódki i skała, w oddali widać mały domek na brzegu wyspy, obok widać fragment lasu.

Jedyna z archipelagu – Hannah Kristin

Niezwykła powieść uwielbianej w świecie autorki. A co ty chcesz powiedzieć swojej matce? Bolesne dzieje skomplikowanych relacji matki i córki, opowieść o przeszłości, która je dzieli, ale i o perspektywach na przyszłość.

Zdjęcie okładki książki "Lato pełne nadziei". Okładka utrzymana w odcieniach fioletu. Widać piaszczystą, wijącą się drogę przez wrzosowisko.

Lato pełne nadziei – Karolina Wilczyńska

Diana wierzy, że wśród lasów, z dala od miasta, znalazła swoje miejsce na ziemi. Cały swój czas dzieli między pracę a remont domu. Wytchnienia szuka przy kole garncarskim. Nadając płynnej glinie zupełnie nowy, piękny kształt, stara się zapomnieć o problemach.
Ale nowe miejsce niesie ze sobą także niespodziewane wyzwania.

Zdjęcie okładki książki "Podejrzany" autorstwa Pauliny Świst. Na pierwszym planie widoczny czarno ubrany mężczyzna, w tle odchodząca kobieta w czarnym płaszczu.

Podejrzany – Paulina Świst

To nie żarty, to nie przelewki, tu się dzieje, i to jak!
W roku 2014 Daniel Wyrwa był jeszcze żołnierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, a Maria Zimnicka – dobrze zapowiadającą się aplikantką adwokacką. Daniel, delikatnie mówiąc, nie miał dobrej reputacji. Wszyscy – poza Marią – wiedzieli o jego problemach z prawem, z narkotykami, ze skłonnością do przemocy i do maczania palców w nielegalnych przedsięwzięciach, ale przecież miłość nie wybiera…