Powstanie Warszawskie

79 lat temu, 1 sierpnia 1944r., wybuchło w stolicy powstanie. Planowane  na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. Było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie. Powstańcy walczyli w nim bowiem przeciwko regularnym formacjom niemieckim, bez ciężkiego uzbrojenia, samolotów, dział i czołgów. Walki, zaplanowane na kilka dni, trwały 63 dni. Powstanie, choć nie osiągnęło celów ani wojskowych, ani politycznych, było fenomenem w skali okupowanej Europy. Dla kolejnych pokoleń Polaków stało się symbolem męstwa w walce o niepodległość.

Zapraszamy także do wirtualnego spaceru po Muzeum Powstania Warszawskiego : tutaj.

W zbiorach naszej biblioteki posiadamy ciekawe książki poświęcone temu ważnemu wydarzeniu, skierowane zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Zachęcamy naszych czytelników do ich lektury.