„W labiryntach biblioteki”

Dzisiaj  gościliśmy uczniów z klasy piątej z PSP nr 1 w Pionkach, którzy wzięli udział w edukacyjnej grze bibliotecznej „W labiryntach biblioteki”. Uczniowie, zaopatrzeni w plany budynku biblioteki, z zapałem przystąpili do  rozwiązywania zadań, dzięki którym uzyskiwali kolejne wskazówki prowadzące do celu.

Czekające na nie zagadki nie były takie proste. Wymagały umiejętności logicznego myślenia, kojarzenia, spostrzegawczości  oraz znajomości utworów dla młodych czytelników. Dzieci rozwiązując zadania mogły również  zdobyć informacje na temat historii zabytkowego gmachu, w którym mieści się biblioteka.

Uczniowie doskonale sobie poradzili, a na zakończenie czekała na nich nagroda.

Gra biblioteczna to ciekawy sposób prezentacji zbiorów biblioteki, przedstawienia jej działalności, promowania czytelnictwa, a przede wszystkim świetna zabawa, która aktywizuje, łączy elementy edukacji i rywalizacji oraz uczy pracy w grupie.