Nowości dla nauczycieli kwiecień 2023

Przedstawiamy propozycje dla nauczycieli.

Zdjęcie okładki książki pt. "Bardzo głodna gąsiennica". Na białym tle widoczna duża zielona gąsiennica.

Bardzo głodna gąsiennica – Eric Carle.

Ta niepozorna gąsienica zabiera maluchy w podróż kulinarną. To pierwsza książka edukacyjna, dzięki której maluch pozna dni tygodnia, nauczy się liczyć owoce i zdobędzie wiedzę o cyklu rozwojowym motyla.

Zdjęcie okładki książki. Na pierwszym planie na fioletowym tle widać słonia stojącego na tylnych łapach. U góry nazwisko autora, pod nim tytuł książki.

Chodzą słuchy czyli Ćwiczenia usprawniające percepcję słuchową dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej – Anna Tońska-Szyfelbein.

Książka polecana wszystkim, którzy borykają się z błędami w czytaniu i pisaniu oraz mają problemy z nauką wynikające z zaburzonych funkcji słuchowych.

Zdjęcie okładki książki pt. Dydaktyka matematyki. Na czarnym tle rozrzucone symbole matematyczne, w środkowej części na pomarańczowym tle nazwisko autora i tytuł książki.

Dydaktyka matematyki – Piotr Zarzycki.

Książka ta jest pierwszą częścią podręcznika dotyczącego dydaktyki matematyki. Treść dotyczy podstawowych zagadnień, z którymi powinien zapoznać się przyszły nauczyciel matematyki (cele, metody, zasady, teorie nauczania itp.). Każdy rozdział składa się z tzw. części teoretycznej, serii ćwiczeń, zagadnień do dyskusji oraz spis literatury dotyczący omawianego zagadnienia

Zdjęcie okłądki książki pt. Język i komunikacja. Okładka podzielona wzdłuż. Od lewej strony na niebieskim tle napis Wprowadzenie dla pedagogów, po prawej stronie w zielonej, dolnej części tytuł, u góry widać dziewczynkę stojącą na książkach.

Język i komunikacja : wprowadzenie dla pedagogów – Anna Wileczek.

Książka zawiera podstawy wiedzy o języku polskim oraz najważniejszych cechach współczesnej polszczyzny. Prezentuje najważniejsze kategorie językowe (język i jego specjalizacje, dzięki mowy, znaczenie w języku, zagadnienia składniowe, jakość, kultura i etyka słowa w dydaktyce, nowoczesne tendencje w komunikacji edukacyjnej, norma językowa, błędy językowe, kryteria poprawności językowej i inne)

Zdjęcie okładki książki pt. Liczymy na spacerze. Całą okładkę zajmuje schemat drzewa, pod nim dzieci, u góry miedzy gałęziami umieszczony tytuł książki.

W książce Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę znajdziemy proste zabawy związane z liczeniem – w pojedynkę i w grupie – z wykorzystaniem tego, co można znaleźć podczas spaceru, a więc szyszek, kamieni czy patyków oraz innych elementów ożywionej i nieożywionej przyrody i krajobrazu, które mamy wokół

Zdjęcie okładki książki pt. Logopedia wieku rozwojowego. Okładka pomarańczowa, u góry nazwisko autora, poniżej tytuł.

Logopedia wieku rozwojowego – Odowska-Szlachcic Bożenna

Publikacja ma charakter specjalistycznego, praktycznego przewodnika po wybranych zagadnieniach z kluczowych dyscyplin naukowych pokrewnych logopedii, takich jak medycyna okołoporodowa, neonatologia, foniatria, ortodoncja, neuropediatria oraz psychologia rozwojowa i kliniczna. Ułatwia zrozumienie istoty opóźnień i zaburzeń w różnych obszarach funkcjonowania dziecka w odniesieniu do rozwoju mowy i języka.

Zdjęcie okładki książki pt. Programowanie w języku C++.

Programowanie w języku C++ – Bogusław Cyganek.

Książka uczy programowania poprzez: prowadzenie czytelników od prostych technik z nowoczesnym C++ i Biblioteką Standardową do bardziej zaawansowanych metod obiektowych i funkcji językowych, diagramów UML oraz wzorców projektowych, jak również metodyk projektowania oprogramowania… To niezbędna publikacja dla wszystkich, którzy stawiają pierwsze kroki w nauce programowania z użyciem nowoczesnego języka C++.

Zdjęcie okładki książki pt. Rusz głową!.

Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci – Anne Lene Johnsen

Rusz głową to inspirujący przewodnik po dziecięcym mózgu i kolejnych etapach jego rozwoju. Książka zawiera ćwiczenia stymulujące poszczególne obszary mózgu, między innymi te, które odpowiadają za logiczne myślenie, analizowanie informacji, liczenie, czytanie, komunikowanie się, kreatywność. Autorka podaje także wskazówki dotyczące diety, ruchu, zabawek czy miejsca do pracy. Książka jest kierowana do dzieci w wieku 5-11 lat i rodziców chcących rozpoznać indywidualny potencjał swojego dziecka i wspomóc jego dojrzewanie intelektualne