04.04.2023r. Spotkanie z panem Sławomirem Wąsikiem

Dzisiaj w naszej bibliotece odbyło się spotkanie uczniów z Zespołu Szkół w Pionkach (klasa fotograficzna) z panem  Sławomirem Wąsikiem- autorem książek, filmów i zdjęć o tematyce przyrodniczej, współpracującym  z wieloma redakcjami pism, wydawnictwami i instytucjami naukowymi.

Spotkanie rozpoczęło się pokazem filmu pt. „W przestrzeniach życia. Drawieński Park Narodowy”. Przedstawiony w nim obszar zachwyca malowniczymi terenami, na których występuje  różnorodność świata roślin i zwierząt, co zostało ukazane w filmie. Przygotowanie takiego dokumentu to ogrom pracy twórcy, jego wiedza, a przede wszystkim ogromna pasja oraz umiejętność filmowania i fotografowania  przyrody bez ingerencji w nią.

Po projekcji młodzież dzieliła się swoimi wrażeniami dotyczącymi filmu , a jego Autor opowiadał jak pracował nad realizacją, dzielił się swoimi doświadczeniami i bardzo bogatą wiedzą dotyczącą życia zwierząt.

Z pewnością dzisiejsze spotkanie będzie inspiracją dla młodych fotografów.