Tydzień Bibliotek

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza tego dnia również rozpoczyna się Tydzień Bibliotek, który potrwa do 15 maja.

Z okazji Dnia Bibliotekarza składamy najlepsze życzenia wszystkim bibliotekarzom i życzymy im jak najszybszego powrotu do normalności.

Tydzień Bibliotek jest to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

W tym roku tydzień bibliotek będzie inny od poprzednich. Hasłem tegorocznej edycji jest „Zasmakuj w bibliotece”. Pomysł podesłał Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, który tak wyjaśniał swoją propozycję:

„Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy”.