Otwarcie biblioteki – informacje i zalecenia dla czytelników

Od 27 maja 2020 roku Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu Filia w Pionkach wznawia swoją działalność.
Do odwołania pozostaje jednak zamknięta czytelnia oraz czytelnia komputerowa.

Zmianie ulegają godziny otwarcia i zasady udostępniania zbiorów. Biblioteka jest otwarta w godzinach:

• Poniedziałek : 11 – 17
  • Wtorek : 10 – 16
  • Środa: 9 – 15
  • Czwartek: 10 – 16
  • Piątek: 11 – 17

UWAGA: codziennie w godzinach 13.30 – 14.00 obowiązywać będzie przerwa techniczna w obsłudze czytelników, związana z koniecznością dezynfekcji pomieszczeń.

Ze względów bezpieczeństwa i w celu skrócenia czasu obsługi czytelnika  w bibliotece zapraszamy do składania zamówień:

1. poprzez katalog Integro
  2. poprzez telefon – prosimy o podanie autorów, tytułów lub tematyki poszukiwanych książek (48 612 44 97)
  3. pisząc maila do biblioteki na adres pionki@bp.radom.pl

Prolongata wypożyczonych książek

Wszystkie dokumenty biblioteczne, których termin zwrotu upłynął w dniach od 13 marca 2020 r. a 25 maja 2020 r. zostały automatycznie prolongowane do 8 czerwca 2020 r. System biblioteczny nie naliczy opłaty za przetrzymanie książek w tym czasie.

INFORMACJE I ZALECENIA DLA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNE J W RADOMIU FILIA W PIONKACH

1. Użytkownicy przychodzący do Biblioteki mogą korzystać tylko z Wypożyczalni.
  2. Do odwołania wstrzymana jest działalność edukacyjno-kulturalna.
  3. Do odwołania obowiązuje brak możliwości korzystania z następujących usług:
    • wolnego dostępu do półek w Wypożyczalni,
    • wyszukiwania w Centrum Internetowym,
    • usług kserograficznych.
  4. Każdy Użytkownik przebywający na terenie Biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i rękawiczek.
  5. Po wejściu do Biblioteki należy zdezynfekować ręce i zachować bezpieczną odległość między osobami (ok. 2 m).
  6. Pracownik Biblioteki może odmówić obsługi Użytkownika w przypadku nieprzestrzegania przez niego powyższych wymogów sanitarnych.
  7. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby takich jak: uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, osoba nie może zostać wpuszczona na teren obiektu. Zostanie ona poinstruowana o jak najszybszym zgłoszeniu się do najbliższego oddziału zakaźnego celem konsultacji z lekarzem, poprzez udanie się tam transportem własnym lub powiadomienie 999 albo 112.
  8. W Wypożyczalni BP w Radomiu Filia w Pionkach może przebywać jednorazowo JEDEN UŻYTKOWNIK
  9. JEDNA OSOBA może oczekiwać w korytarzu.
  10. Pozostałe osoby oczekują na swoją kolej przed budynkiem biblioteki.
  11. Użytkownik zwracający książki, zachowując zalecaną odległość, ma obowiązek:
  12. podać bibliotekarzowi nr karty bibliotecznej oraz sygnatury oddawanych książek,
  13. odłożyć je do przygotowanych pojemników – odizolowane w ten sposób materiały biblioteczne będą podlegać 5-dniowej kwarantannie.
  1. Zamówienia prosimy składać drogą elektroniczną poprzez katalog Integro.
  2. W przypadku jakichkolwiek problemów z zamówieniem dokumentów, bądź zablokowanym kontem, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr telefonu 48 612 44 97 lub na adres mailowy pionki@bp.radom.pl
  3. W przypadku braku możliwości złożenia zamówienia on-line, oferujemy telefoniczne zamawianie książek i zbiorów audiowizualnych (tel. 48 612 44 97)
  4. Obowiązkiem osoby zapisującej się do Biblioteki, jest wcześniejsze zapoznanie się z „Regulaminem Udostępniania Zbiorów” dostępnym na stronie internetowej BP Radom Filia w Pionkach.
  5. Zwroty i wypożyczenia zamówionych książek i zbiorów audiowizualnych odbywają się przy wydzielonym do tego stanowisku znajdującym się w Wypożyczalni.
  6. Osoby, które mają jakiekolwiek należności wobec Biblioteki, przed wizytą powinny je uregulować na konto PKO BP nr rachunku: 59 1020 1026 0000 1602 0233 4365.
  7. Pomieszczenie sanitarne może być udostępnione użytkownikowi tylko na jego prośbę.

Zachęcamy Państwa do:

• korzystania ze zbiorów dostępnych on-line w e-czytelni IBUK Libra. Użytkownicy zapisani do biblioteki mogą otrzymać kody dostępu droga mailową (pionki@bp.radom.pl), telefonicznie (48 612 44 97)
  • zamawiania skanów artykułów z czasopism i rozdziałów książek drogą mailową,

Prosimy o:

• nieprzychodzenie do Biblioteki z dziećmi. Obecność dziecka zwiększa ilość osób przebywających w placówce, tym samym uniemożliwia innym, dorosłym Użytkownikom skorzystanie z usług Biblioteki.
  • nieprzychodzenie do Biblioteki w przypadku stwierdzenia u siebie podwyższonej temperatury, bądź innych objawów chorobowych, mogących wskazywać na zarażenie wirusem COVID — 19. Osoby z wyraźnymi objawami chorobowymi zostaną poproszone o opuszczenie Biblioteki.

Powyższe procedury opracowano na podstawie:

1. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. 2020, poz. 878)
  2. Wytycznych dla funkcjonowania bibliotek w trakcie trwania epidemii COVID-19 w Polsce https://www.gov.pl/web/rozwoj/biblioteki
  3. Rekomendacji Biblioteki Narodowej dla bibliotek po zniesieniu zakazu prowadzenia działalności bibliotecznej https://www.bn.org.pl/

W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej powyższe zasady mogą ulegać zmianom, o których na bieżąco będziemy Państwa informować.