Kolejne nowości (10.2023)

50 idei które powinieneś znać BiologiaJV Chamary

Światowy bestseller literatury popularnonaukowej. Dlaczego gatunki ewoluują? Czy cechy można odziedziczyć bez DNA? Czy wszystkie organizmy są zbudowane z komórek? Co czyni nas ludźmi? Odpowiedzi znajdziecie w tej książce.

Jak wychować sensorycznego bystrzaka Lindsey Biel

Książka ta pomoże wam ustalić, czy wasze dziecko ma problemy z przetwarzaniem sensorycznym i podpowie, jakie działania można od razu podjąć tym zakresie. Znajdziecie tu mnóstwo informacji na temat tego, jak radzić sobie z nadpobudliwością czy niską wytrzymałością.

Myśli samobójcze u nastolatków – Jeremy W. Pettit

Autorami tego poradnika są dwaj specjaliści w dziedzinie zdrowia psychicznego. Ich wiedza naukowa i ogromne doświadczenie w pracy z młodymi ludźmi gwarantują, że znajdziesz tu sprawdzone i skuteczne sposoby na przezwyciężenie myśli samobójczych.

Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie Kozak Agnieszka Bielecki Robert Marcin Rzeczkowski

Ten czuły i merytoryczny przewodnik po świecie młodego, kształtującego się dopiero człowieka ma za zadanie uświadomić rodzicom, jak piękny i delikatny jest to świat, i pomóc im towarzyszyć dziecku w podróży ku dorosłości.

Nowe wzory ojcostwa w PolsceMarta Magdalena Bierca

To książka charakteryzująca współczesnych ojców, którzy realizują model rodzicielstwa znacznie różniący się od tego, jaki znany był wcześniejszym pokoleniom, a jednocześnie czerpiący z tradycyjnego modelu wychowania.

Od „Przymknij oko” do „Działaj, nie bądź jak ja” – Małgorzata Słowik

Książka napisana ze swadą, podejmuje tematy bardzo ważne nie tylko dla samych zainteresowanych (rodziców krzywdzonych dzieci przez rówieśników w szkole), ale także dla szerokiego grona pedagogów, psychologów, prawników, pracowników socjalnych, doradców życia rodzinnego.

Samodzielne myślenieHarald Welzer

Jaka przyszłość czeka naszą cywilizację? Najwyższy czas, by każdy z osobna zadał sobie to pytanie i zastanowił się, co możemy zrobić już dziś, żeby wizja przyszłości znów stała się obietnicą a nie zagrożeniem. Autor, Harald Welzer, niemiecki psycholog społeczny prezentuje bezwzględną analizę społeczeństwa zakażonego wirusem totalnej konsumpcji i politycznego paraliżu.

Wizerunek kobiety w sieci i poza siecią Małgorzata Bulaszewska

Jest to raport z badania nad relacją pomiędzy poziomem kompetencji medialnych a stereotypowością podejścia do wyglądu kobiet. Analiza ilościowa oraz jakościowa reakcji na fotografie modelek w różnym wieku, pokazuje schematy myślenia respondentów: mężczyzn i kobiet, młodszych i starszych, mniej i bardziej wykształconych, mieszkających w mieście i na wsi.