Nowości dla czytelników (06.2023)

Zdjęcie okładki książki "Cienie". Na czerwonym tle widać przeływające czarne cienie. W centralnej części białymi, dużymi literami imię i nazwisko autora oraz tytuł książki.

Cienie – Wojciech Chmielarz

Nowa powieść Wojciecha Chmielarza, laureata nagrody Wielkiego Kalibru.
„Niewyjaśnione zdarzenia, znakomicie nakreślone postaci, przyjaźnie wystawione
na najcięższe próby, a w tle Warszawa – miasto wielkich możliwości i bolesnych upadków.

Zdjęcie okładki książki pt. "Cztery muzy". Na granatowym tle w rogach w ramkach umieszczone portrety czterech kobiet, w środkowej część okładki tytuł książki, na dole nazwisko autorki.

Cztery muzy – Sophie Haydock

Nieznana historia czterech niezwykłych kobiet − muz charyzmatycznego i kontrowersyjnego malarza, Egona Schielego. Każdy obraz opowiada jakąś historię, ale gdyby kobiety z portretów mogły przemówić…

Zdjęcie okładki książki pt. "Głusza". N białym tle widać tylko zarys postaci, w samym środku małymi literami nazwisko autorki i tytuł książki.

Głusza – Anna Goc

Słyszaki” – mówią czasem głusi o słyszących.
Czy ludzi można opuścić językowo? Nie dać im prawa do języka? Albo za wszelką cenę nakłaniać do nauczenia się innego języka, którym posługuje się większość, chociaż dla wielu z nich to zadanie niewykonalne?
Jedno z pierwszych pytań, które zadają słyszący: głusi nie słyszą, ale przecież chyba mogą nauczyć się czytać?

Zdjęcie okładki książki pt. "Powrót do Uluru". Na pomarańczowym tle białymi literami napisany tytuł książi i nazwisko autora.

Powrót do Uluru – Mark McKenna

„Powrót do Uluru” przywraca życie sprawie, która zatarła się w pamięci. To wspaniale napisana, poruszająca książka z wieloma zdumiewającymi i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Mark McKenna opowiada o zrozumieniu i powrocie, a w sercu tego wszystkiego leży Uluru, święte miejsce, w którym zgubnie zbiegły się [różne] ścieżki.

Okładka książki pt. "Czerwona królowa Reina Roja". Na szaroniebieskim tle głowa i korpus kobiety ukazanej bokiem. Czerwona twarz. Na tym tle różowymi literami tytuł książki.

Reina Roja. Czerwona Królowa – Juan Gómez-Jurado

To pierwszy tom bestsellerowej serii thrillerów, która sprzedała się w samej Hiszpanii w ponad dwóch milionach egzemplarzy.
W Madrycie popełniono morderstwo niemożliwe. Zginął syn prezeski jednego z największych banków w Hiszpanii. Zabójca w niewyjaśniony sposób obszedł wszystkie środki bezpieczeństwa w ekskluzywnej willi i nie zostawił przy tym żadnego śladu.

Zdjęcie okładki książki pt. "Schronisko, które przetrwało". Na pierwszym planie tytuł książki, w głębi na tle czerwonego nieba widać budynek, po bokach uschnięte drzewa.

Schronisko, które przetrwało – Sławek Gortych

Nazista uciekający przed sprawiedliwością.
Kobieta próbująca przywrócić honor swojej rodzinie.
Tajemniczy włamywacze szukający śladów przeszłości.
Co ich łączy? Schronisko.
Karkonoskie schronisko Odrodzenie zostaje czasowo zamknięte z powodu remontu.

Zdjęcie okładki książki pt. "Rodzina Ulmów. Droga ku świętości"

Rodzina Ulmów Droga ku świętości

Rodzina Ulmów z Markowej zginęła z rąk niemieckiego okupanta za to, że pomogła ośmiorgu Żydom skazanym na zagładę. Ulmowie to prawdziwi Samarytanie XX wieku. Ich życie jest dla nas wzorem, w jaki sposób można żyć Ewangelią.

Zdjęcie okładki książki Remigiusza Mroza pt. "Widmo Brockenu". W centralnej części widać ośnieżone góry, nad nimi nazwisko autora, u dołu okładki tytuł książki.

Widmo Brockenu – Remigiusz Mróz

Istnieją pożary, których ugasić się nie da. Po wypadku na Zawracie Wiktor Forst był zmuszony pogodzić się z tym, że jego zdrowie nigdy nie wróci do poprzedniego stanu. Pożegnał się z bieganiem, a także chodzeniem po Tatrach. Osiadł w Krakowie i poukładał sobie życie,

One jednak nigdy nie zapomniały o nim. Nadciąga zima stulecia, a wraz z jej nadejściem wrócą najmroczniejsze tajemnice, jakie skrywały Tatry.