Nowości dla nauczycieli (06.2023)

Zdjęcie okładki książki pt. "Dyslektyczne ucho" Książka dla nauczyciela. w lewym dolnym rogu widoczny fragment trąbki a z niego wysypują się kolorowe literki i cyfry.

Dyslektyczne ucho Zbiór ćwiczeń stymulujących rozwój percepcji słuchowej nie tylko dla uczniów z dysleksją – Elżbieta Szymankiewicz

Publikacja zawiera ćwiczenia stymulujące rozwój percepcji słuchowej i funkcji językowych.

Zdjęcie okładki książki pt. "Scenariusze zajęć z elementami arteterapii". Na pierwszym planie widoczny chłopiec oparty o brązowy kufer. U góry nazwisko autora i tytuł książki.

Kuferek Marcelka. Scenariusze zajęć z elementami arteterapii na I etapie szkoły podstawowej – Kamila Mrówczyńska-Haładaj

Jest to propozycja scenariuszy do wykorzystania na lekcjach etyki w klasach 1–3 szkoły podstawowej, a także podczas treningów umiejętności społecznych (TUS).

Zdjęcie okładki książki pt. "Nastawienie na rozwój". Na pierwszym planie dziewczynka siedzi przy stoliku i pisze w zeszycie. Na stoliku widoczna lampka. U góry okładki dużymi literami tytuł książki.

Nastawienie na rozwój 55 ćwiczeń dla dzieci w wieku 8-12 lat – Peyton Curley

Książka w ciekawy sposób pokazuje, czym są nastawienie na rozwój i nastawienie na trwałość. Ćwiczenia w niej zawarte pomagają w rozwijaniu takich umiejętności, jak uczenie się na błędach, rozwiązywanie zadań i problemów różnymi metodami, korzystanie z informacji zwrotnej, wyznaczanie celów czy pozytywne myślenie.

Zdjęcie okłądki książki pt. "Ocenianie kształtujące". Na białym tle widać pomarańczowe kwadraty różnej wielkości układające się w pionowe linie ( jak padający deszcz). Tytuł niebieskimi literami przy prawym boku.

Ocenianie kształtujące. Poradnik dla nauczyciela klasy 1-3 – praca zbiorowa

Ocenianie kształtujące rozumiane jest jako system działań, metod, technik i środków dydaktycznych służących rozwojowi ucznia, pomagających mu w uczeniu się.

Zdjęcie okładki książki pt. "Opowieści dla dzieci które chcą uwierzyć w siebie". Na szaroniebieskim tle w środkowej część umieszczono tytuł, po bokach okładki widać kolorowe gałązki drzew.

Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości – Francesc Miralles,  Alex Rovira

Poczucie wartości to potężne narzędzie pozwalające spokojnie iść przez życie. Oto 35 inspirujących opowiadań, które stanowią drogowskaz pokazujący dzieciom, jak być pewnymi siebie, niezależnymi i pełnymi szacunku dla siebie i innych.

Zdjęcie okładki książki pt. "Plecak emocji Jestem ważny!" Na pierwszym planie widoczny tytuł książki, nad nim w kwadracie widać chłopca siedzącego a przy nim plecak, w drugim nachodzącym kwadracie widać plecak i wystające z niego przedmioty szkolne.

Plecak emocji Jestem ważny – Joanna Laszczkowska

Poradnik o emocjach dla pedagogów oraz rodziców i opiekunów dzieci, a także dla wszystkich zainteresowanych wiedzą na temat emocji, napisany w bardzo przejrzysty i komunikatywny sposób.

Zdjęcie okładki książki pt. "Rozpoznawanie, nazywanie i regulowanie emocji przez dzieci..." Na okładce abstrakcyjny wzór, w dolnej części imię i nazwisko autora, poniżej tytuł książki.

Rozpoznawanie, nazywanie i regulowanie emocji przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – Barbara Gawda, Natalia Jach-Salamon

Książa uzupełnia dotychczasową wiedzę na temat funkcjonowania afektywnego dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym w zakresie umiejętności rozpoznawania i nazywania poszczególnych emocji podstawowych.

Zdjęcie okładki książki "Uważność i spokój żabki". Na pierwszym planie widać dziewczynkę siedzącą na niebieskim dywanie, powyżej imię i nazwisko autora i dużymi literami tytuł książki.

Uważność i spokój żabki – Eline Snel

Pierwsza książka o medytacji (świeckiej) dla dzieci. Ta prosta, przyjazna i skuteczna metoda zyskała entuzjastyczne opinie setek tysięcy rodziców, dzieci i pedagogów na całym świecie. Nauczywszy się je wykonywać, dzieci chętnie sięgają po to narzędzie, kiedy ogarniają je trudne emocje.

Zdjęcie okładki książki. Tło okładki szaroniebieskie. Na pierwszym planie widoczny zarys siedzącej kobiety z przyciągniętymi do siebie kolanami. Kobieta ma rozpuszczone długie, czarne włosy. Powyżej tytuł książki. W prawym górnym rogu nazwiska autorów.

Wyzwania wychowania w świetle problemów dzieci i młodzieży – Beata Ziółkowska

W monografii przeanalizowano najważniejsze konteksty rozwoju i wychowania dzieci i młodzieży, a zatem rodzinę, szkołę i rynek pracy, wskazując zarówno na tkwiący w nich potencjał, jak i ewentualne zagrożenia. Dokonano także przeglądu problemów dzieci i młodzieży (wrażliwość i labilność emocjonalna, niepewność własnej seksualności, trudności w komunikowaniu swoich potrzeb i komunikowaniem się z innymi osobami oraz zaangażowanie w świat wirtualny). Wskazano ponadto niekonstruktywne drogi i rozwiązania, które podejmują młodzi ludzie w procesie radzenia sobie ze swoimi trudnościami i zaproponowano sposoby (samo)pomocy przydatne w zmaganiu się z nimi.