23 listopada odwiedzili nas młodzi ludzie z klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. S. Żeromskiego w Pionkach. Po wysłuchaniu opowiadania zatytułowanego „Szklanka mleka” ze zbioru „Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe” Alexa Roviry i Francesca Mirallesa rozmawialiśmy o uczuciu wdzięczności i o tym, jak ważne jest jej wyrażanie. Następnie nasi goście przygotowali ciasteczka wdzięczności dla wybranych przez siebie bliskich osób. Efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach. Część ciasteczek została komuś podarowana jeszcze w trakcie zajęć, a część nasi goście zabrali ze sobą, aby wręczyć je przyjaciołom i członkom rodzin. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Dnia Biblioterapii przypadającego 14 listopada.