Nowości dla nauczycieli (11.2023)

Zdjęcie przedstawia okładkę książki "Domowe lekcje matematyki. Klasy 4-6". Od góry tytuł dużymi kolorowymi literami, poniżej tablica i dzieci siedzące w ławkach. Na samym dole nazwisko autora.

Domowe lekcje matematyki to propozycja dla opiekunów, którzy chcą pomóc dzieciom w zrozumieniu matematyki. Każdej lekcji towarzyszą starannie dobrane do tematu ćwiczenia, za pomocą których autorka pokazuje, w jaki sposób rozmawiać z podopiecznym i jakie pytania mu zadawać, aby dostrzegł istotę omawianego zagadnienia.

Zdjęcie przedstawia okładkę książki "Domowe lekcje matematyki. klasy 7 i 8". Różnymi kolorami napisany tytuł, Na dole nazwisko autora, a powyżej atrybuty matematyczne.

Matematyka z natury rzeczy nie jest łatwa. Sprawia problemy nie tylko uczniom, ale także tym, którzy jej uczą. Niełatwo przygotować lekcje. Autorka przekonała się o tym w czasie swojej pracy jako nauczycielka, a teraz swoimi pomysłami dzieli się z czytelnikami. Zgromadzony tu materiał nauczania jest zgodny z podstawą programową nauczania matematyki w szkole podstawowej.

Zdjęcie okładki książki "Dydaktyka i metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego". Na czerwonym tle tytuł białymi literami.

Książka stanowi wprowadzenie do dyscypliny określanej mianem glottodydaktyki polonistycznej w jej wymiarze teoretycznym oraz praktycznym.
Ma charakter podręcznika akademickiego

Zdjęcie okładki książki "Kształtowanie relacji uczelni wyższych z przedsiębiorcami". Jasno niebieskie tło, na pierwszym planie kod QR, powyżej tytuł i nazwisko autora.

Zarządzanie relacjami to ważny element dialogu uczelni wyższych w Polsce z przedsiębiorstwami. Stanowi ono „twórcze” rozszerzenie teorii zarządzania (w tym marketingu) polegające na kształtowaniu długotrwałych relacji poprzez tworzenie związków emocjonalnych w oparciu o oferowaną wartość.

Psychologia edukacyjna to niezbędna pozycja w bibliotece każdego psychologa zatrudnionego w szkole, przedszkolu lub innej placówce edukacyjnej, a także studenta. W podręczniku ujęto trzy obszary tematyczne związane z psychologią edukacji: zagadnienia podstawowe, specjalne potrzeby edukacyjne oraz różnorodność zastosowań psychologii edukacyjnej.

Książka stanowi kompendium wiedzy o tym, jak zrozumieć kreatywność uczniów i jak się o nią troszczyć. Wiedza i umiejętności, które są propagowane w tej książce, nie są nauczane ani na studiach nauczycielskich, ani na większości szkoleń dla nauczycieli.

Zdjęcie okładki książki pt. "Nie pytaj, jak było w szkole". Tło niebieskie. u góry białymi literami tytuł, poniżej różowy i żółty dymek a obok żółty plecak z przyborami szkolnymi i misiem maskotką.

Pytasz, jak minął mu dzień, odpowiada: „Fajnie!”. Próbujesz się dowiedzieć, co działo się w przedszkolu, mówi: „Bawiliśmy się!”. Chcesz pogadać o tym, co słychać w szkole – zamyka rozmowę krótkim „OK”. Z tej książki dowiesz się : jak budować relację z dzieckiem, łagodzić spory i słuchać się nawzajem, jak rozmawiać by wzmacniać wzajemne zaufanie.

Zdjęcie okładki książki "Ocenianie zachowania". Na żółtym tle czarnymi literami autorzy i podtytuł, natomiast tytuł białymi.

Czym jest ocenianie zachowania i czemu służy? Czy jest konieczne? Czy może sprzyjać rozwojowi uczniów i uczennic? Wielu nauczycieli, uczniów oraz rodziców zadaje sobie te pytania. Autorki publikacji, jako nauczycielki, opisują zmianę (a może nawet rewolucję), na którą się zdecydowały – odejście od „ustalania oceny zachowania” na rzecz budowania w szkole klimatu dla uczniowskiej autorefleksji, a wszystko w granicach prawa oświatowego.

Zdjęcie okładki książki "Rozmowy o wychowaniu w szacunku". Na pierwszym planie widoczne 3 kobiety, u góry tytuł. Utrzymane w kolorystyce zielonej.

To unikalna książka, w której założycielki Fundacji Wychowanie w szacunku rozmawiają z czołowymi polskimi przedstawicielami tych nurtów psychologii i pedagogiki, które skupiają się na budowaniu relacji, nauce komunikowania się i uważności oraz na szacunku wobec różnorodności. Tematy dotyczą samoregulacji emocji, seksualności dzieci, roli ojca w rodzinie, granic, poczucia własnej wartości oraz innych obszarów, które wymagają wsparcia i uwagi rodzica.

Zdjęcie okładki książki "Rozmowy o wychowaniu w szacunku. Nastolatki". Na pierwszym planie widoczne 3 kobiety, u góry tytuł.

Czy da się przygotować do bycia rodzicem nastolatka? Jak pomóc młodym osobom we wchodzeniu w dorosłość w świecie, który zmienia się na naszych oczach? Do książki włączone zostały również rozmowy z nastolatkami, które pozwalają lepiej poznać ich punkt widzenia i trudności, z jakimi borykają się młodzi ludzie w okresie dorastania.