![](https://pionki.bibliotekapedagogiczna.pl/wp-content/uploads/sites/21/2023/12/Domowe-lekcje.jpg)
Domowe lekcje matematyki to propozycja dla opiekunów, którzy chcą pomóc dzieciom w zrozumieniu matematyki. Każdej lekcji towarzyszą starannie dobrane do tematu ćwiczenia, za pomocą których autorka pokazuje, w jaki sposób rozmawiać z podopiecznym i jakie pytania mu zadawać, aby dostrzegł istotę omawianego zagadnienia.
![](https://pionki.bibliotekapedagogiczna.pl/wp-content/uploads/sites/21/2023/12/Domowe-lekcje-7-8.jpg)
Matematyka z natury rzeczy nie jest łatwa. Sprawia problemy nie tylko uczniom, ale także tym, którzy jej uczą. Niełatwo przygotować lekcje. Autorka przekonała się o tym w czasie swojej pracy jako nauczycielka, a teraz swoimi pomysłami dzieli się z czytelnikami. Zgromadzony tu materiał nauczania jest zgodny z podstawą programową nauczania matematyki w szkole podstawowej.
![](https://pionki.bibliotekapedagogiczna.pl/wp-content/uploads/sites/21/2023/12/Dydaktyka-j.-polskiego.jpg)
Książka stanowi wprowadzenie do dyscypliny określanej mianem glottodydaktyki polonistycznej w jej wymiarze teoretycznym oraz praktycznym.
Ma charakter podręcznika akademickiego
![](https://pionki.bibliotekapedagogiczna.pl/wp-content/uploads/sites/21/2023/12/ksztaltowanie-relacji-uczelni.jpg)
Zarządzanie relacjami to ważny element dialogu uczelni wyższych w Polsce z przedsiębiorstwami. Stanowi ono „twórcze” rozszerzenie teorii zarządzania (w tym marketingu) polegające na kształtowaniu długotrwałych relacji poprzez tworzenie związków emocjonalnych w oparciu o oferowaną wartość.
![](https://pionki.bibliotekapedagogiczna.pl/wp-content/uploads/sites/21/2023/12/Psychologias-edukacji.jpg)
Psychologia edukacyjna to niezbędna pozycja w bibliotece każdego psychologa zatrudnionego w szkole, przedszkolu lub innej placówce edukacyjnej, a także studenta. W podręczniku ujęto trzy obszary tematyczne związane z psychologią edukacji: zagadnienia podstawowe, specjalne potrzeby edukacyjne oraz różnorodność zastosowań psychologii edukacyjnej.
![](https://pionki.bibliotekapedagogiczna.pl/wp-content/uploads/sites/21/2023/12/Szkola-przyjazna.jpg)
Książka stanowi kompendium wiedzy o tym, jak zrozumieć kreatywność uczniów i jak się o nią troszczyć. Wiedza i umiejętności, które są propagowane w tej książce, nie są nauczane ani na studiach nauczycielskich, ani na większości szkoleń dla nauczycieli.
![](https://pionki.bibliotekapedagogiczna.pl/wp-content/uploads/sites/21/2023/12/Nie-pytaj.jpg)
Pytasz, jak minął mu dzień, odpowiada: „Fajnie!”. Próbujesz się dowiedzieć, co działo się w przedszkolu, mówi: „Bawiliśmy się!”. Chcesz pogadać o tym, co słychać w szkole – zamyka rozmowę krótkim „OK”. Z tej książki dowiesz się : jak budować relację z dzieckiem, łagodzić spory i słuchać się nawzajem, jak rozmawiać by wzmacniać wzajemne zaufanie.
![](https://pionki.bibliotekapedagogiczna.pl/wp-content/uploads/sites/21/2023/12/Ocenianie-zachowania.jpg)
Czym jest ocenianie zachowania i czemu służy? Czy jest konieczne? Czy może sprzyjać rozwojowi uczniów i uczennic? Wielu nauczycieli, uczniów oraz rodziców zadaje sobie te pytania. Autorki publikacji, jako nauczycielki, opisują zmianę (a może nawet rewolucję), na którą się zdecydowały – odejście od „ustalania oceny zachowania” na rzecz budowania w szkole klimatu dla uczniowskiej autorefleksji, a wszystko w granicach prawa oświatowego.
![](https://pionki.bibliotekapedagogiczna.pl/wp-content/uploads/sites/21/2023/12/Rozmowy-o-wychowaniu.jpg)
To unikalna książka, w której założycielki Fundacji Wychowanie w szacunku rozmawiają z czołowymi polskimi przedstawicielami tych nurtów psychologii i pedagogiki, które skupiają się na budowaniu relacji, nauce komunikowania się i uważności oraz na szacunku wobec różnorodności. Tematy dotyczą samoregulacji emocji, seksualności dzieci, roli ojca w rodzinie, granic, poczucia własnej wartości oraz innych obszarów, które wymagają wsparcia i uwagi rodzica.
![](https://pionki.bibliotekapedagogiczna.pl/wp-content/uploads/sites/21/2023/12/Rozmowy-o-wychowaniu-Nastolatki.jpg)
Czy da się przygotować do bycia rodzicem nastolatka? Jak pomóc młodym osobom we wchodzeniu w dorosłość w świecie, który zmienia się na naszych oczach? Do książki włączone zostały również rozmowy z nastolatkami, które pozwalają lepiej poznać ich punkt widzenia i trudności, z jakimi borykają się młodzi ludzie w okresie dorastania.