
Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania : 20 lat później – Jagoda Cieszyńska-Rożek
Ta innowacyjna książka podsumowuje dwadzieścia lat pracy prof. Jagody Cieszyńskiej-Rożek nad Metodą Krakowską® do nauki czytania. Opierając się na unikalnej strukturze i badaniach naukowych, metoda symultaniczno-sekwencyjna staje się najkorzystniejszym planem nabywania umiejętności czytania dla dzieci. Zawierająca ponad 300 zdjęć i ekskluzywne materiały multimedialne, książka jest niezwykle cennym źródłem informacji dla rodziców, terapeutów, nauczycieli i studentów.

Diagnoza i terapia zaburzeń afatycznych – Jagoda Cieszyńska
Diagnoza i terapia zaburzeń afatycznych autorstwa Jagody Cieszyńskiej to książka adresowana do osób, które w pracy zawodowej stykają się pacjentami z afazją (terapeutów i logopedów).
Materiał obrazkowy zawarty w niniejszej publikacji przeznaczony jest do: przeprowadzania wstępnej diagnozy, wykonywania ćwiczeń mających na celu odbudowanie systemu językowego osoby z afazją
Na uwagę zasługują ilustracje, których autorką jest Monika Owieśna. Przedstawiają one: rzeczowniki i przymiotniki (części mowy użyto w wypowiedziach – schematach składniowych). czasowniki opisujące działanie i przemieszczanie się (czasowniki występują w trzech czasach)

Trening umiejętności społecznych dzieci i młodzieży – Joanna Węglarz, Dorota Bentkowska
100 ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczne Druga część książki Trening Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży jest uzupełnieniem podręcznika dla terapeutów i wyposaża czytelnika w dodatkowe 100 ćwiczeń, które można wykorzystać podczas zajęć prowadzonych metodą Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) lub innego rodzaju interwencji terapeutycznych skupionych na rozwijaniu umiejętności społeczno-emocjonalnych. Ćwiczenia, opracowane z myślą o pracy grupowej z uczniami szkoły podstawowej, zostały podzielone na 8 obszarów umiejętności społecznych: emocje normy społeczne komunikacja teoria umysłu samowiedza i samoświadomość asertywność radzenie sobie w sytuacjach trudnych współpraca.

Język polski inaczej! Rysuj, notuj i zapamiętuj!
Lektury jak malowane : edukacja wczesnoszkolna : graficzne karty pracy – Sylwia Oszczyk
Lektury jak malowane to połączenie polonistycznej pasji z graficznym przekazywaniem wiedzy. Autorka sprawnie posługuje się techniką notowania wizualnego, dzięki czemu literackie treści są szybciej przyswajane. Wspomagając słowo obrazem, tworzymy skojarzenia, dzięki którym efektywniej się uczymy.
Część Edukacja wczesnoszkolna zawiera karty pracy do utworów: Andersena, Bednarek, Brzechwy, Cichonia, Frączek, Gellner, Grodek, Justyniarskiego, Kasdepkego, Kordyasza, Kosmowskiej, Kossak-Szczuckiej, Krüger, Lind, Lindgren, Loftinga, Mizielińskich, Papuzińskiej, Parlak, Pisarskiego, Porazińskiej, Terlikowskiej, Tuwima, Tylickiej, Wawiłow, Wierzbickiego.

Radzę sobie z poczuciem lęku – Agnieszka Kolanko
Karty pracy, przeznaczone dla uczniów w wieku 8–15 lat, pokazują, jak można bronić się przed lękiem i jak go zredukować, a także pomagają w znalezieniu przyczyny tego stanu. Książka została opracowana z myślą o terapii dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz z zaburzeniami lękowymi. Kolejne karty pracy poświęcone zostały takim zagadnieniom, jak: lęk a strach wpływ lęku na ciało i samopoczucie sposoby na radzenie sobie z lękiem zasady pozytywnego myślenia analiza sytuacji problemowych. Dodatkowo publikacja zawiera: dziennik pokonywania lęków – pomoc do wizualnego przedstawienia procesu radzenia sobie z obawami ponad 500 naklejek do wypełnienia dziennika. Książka należy do kolekcji i pakietu Z RELACJAMI ZA PAN BRAT.