Propozycje dla czytelników (02.2021)

Zdjęcie okładki książkiTytuł książki i opis
Zdjęcie książki pt. "Blask wolności" autorstwa Kathleen Grissom

Blask wolności – Kathleen Grissom

„Dom służących” imponujący debiut literacki Kathleen Grissom, stał się absolutnym hitem i zdobył na świecie wielkie uznanie. Powstał równie poruszający „Blask wolności” – przepiękna opowieść o rodzinie i sekretach przez długi czas pogrzebanych wzdłuż zdradliwej Kolei Podziemnej.

Zdjęcie okładki książki pt. "Dama ze szmaragdami" autorstwa Pauliny Kuzawińskiej

Dama ze szmaragdami – Paulina Kuzawińska

Zagadkowa śmierć niedoszłej panny młodej, tajemniczy obraz i zamożna rodzina Verinderów, która zdaje się coś ukrywać… Pewnej burzowej nocy w starej rodowej posiadłości niespodziewanie umiera młoda dziewczyna. Czy śmierć Claire ma jakiś związek z olejnym portretem, do którego pozowała? A może zadziałała legendarna klątwa związana z pięknym szmaragdowym naszyjnikiem, również uwiecznionym na obrazie?

Zdjęcie okładki książki pt. "Gorzko, gorzko" autorstwa Joanny Bator

Gorzko, gorzko – Joanna Bator

Gorzko, gorzko to opowieść o pragnieniu miłości i wolności, które dojrzewa w życiu i marzeniach czterech pokoleń kobiet. Dlaczego Berta popełniła zbrodnię? Kiedy Barbara nauczyła się tak dobrze rzucać nożem? Dlaczego Violetta otworzyła wek Pandory i co w nim było? Czy Kalinie uda się poznać prawdę?

Zdjęcie okładki książki pt. "Halny" autorstwa Remigiusza Mroza

Halny – Remigiusz Mróz

Góry nie zaznały krwi przez niemal trzy lata. Panujący w nich spokój trwał, od kiedy Wiktor Forst ujął mordercę nazywanego Bestią z Giewontu – i nic nie wskazywało na to, by sytuacja miała się zmienić.
Koszmar nadszedł wraz z halnym. Dominika Wadryś-Hansen została wezwana do Zakopanego, gdy tuż przed wejściem do kaplicy na Wiktorówkach odnaleziono makabrycznie zamordowaną kobietę. Poszlaki prowadzą donikąd, odpowiedzi jednak zdaje się mieć osadzony w więzieniu Iwo Eliasz. Deklaruje, że zamierza się nimi podzielić – ale tylko z jednym człowiekiem.
Człowiekiem, który zniknął.

Zdjęcie okłądki ksiązki pt. "Sonka : ostatnia żona Jagiełły" autorstwa Doroty Pająk-Pudy

Sonka : ostatnia żona Jagiełły – Dorota Pająk-Puda

Wyobraź sobie, że masz siedemnaście lat i musisz wyjść za mąż za siedemdziesięcioletniego mężczyznę, który przed tobą miał już trzy żony. Wszystkie były królowymi, bo twój przyszły mąż to król i nazywa się Władysław Jagiełło. Ten Jagiełło.
Młodziutka księżniczka Holszańska, trafia prosto w świat piętnastowiecznego Wawelu, gdzie zmierzyć się musi z mitem wielkiego małżonka i intrygami wszechpotężnego kardynała Oleśnickiego. Ma jedno zadanie – dać dziedzica starzejącemu się tytanowi.

Zdjęcie okładki książki pt. "W cieniu Everestu" autorstwa Magdy Lassoty

W cieniu Everestu – Magda Lassota

„Niektóre kraje mają ropę, Nepal ma Everest”
Wspinacze z całego świata i lokalni przewodnicy. Kobiety i mężczyźni, profesjonaliści i amatorzy. Szukający spełnienia, sławy i pieniędzy, łamiący społeczne konwenanse. Różni ich praktycznie wszystko, a łączy jedno: marzenie o górze. Ta książka to fascynujący reportaż z dwumiesięcznego pobytu w bazie pod Everestem, na wysokości 5364 m n.p.m.

Zdjęcie okłądki książki pt. "Willa pod zwariowaną gwiazdą" autorstwa Marii Paszyńskiej

Willa pod zwariowaną gwiazdą – Maria Paszyńska

Na gruzach dawnego świata zdarza się miłość, której nie można się oprzeć… Lato 1939 roku. Warszawskie zoo, stworzone przez Jana i Antoninę Żabińskich, ma swoje chwile triumfu. Niezwykłe losy trojga ludzi uwikłanych w wielką historię i własne uczucia. Willa pod Zwariowaną Gwiazdą to doskonałe połączenie precyzyjnie skonstruowanej fikcji z poruszającą historią, która wydarzyła się naprawdę. Opowieść o świecie wartości, w którym ideałom jest się wiernym zawsze i pomimo wszystko.

Zdjęcie okłądki książki pt. "Żywot człeka zmałpionego". Autorem jej jest Henryk J. Chmielewski Papcio Chmiel

Żywot człeka zmałpionego – Henryk J. Chmielewski Papcio Chmiel

W „Żywocie człeka zmałpionego” Papcio Chmiel, opisuje swoje dzieje od momentu zakończenia wojny po dzień dzisiejszy. Liczne zdjęcia, dokumenty i fragmenty komiksów doskonale ilustrują drogę Henryka Jerzego Chmielewskiego przez wyboje PRL-u, rodzenie się nowego ustroju z całkiem odmiennym rynkiem wydawniczym oraz ostatnie dokonania dziewięćdziesięciotrzyletniego artysty.