Regionalne Centra Kariery w Bibliotece Pedagogicznej w Pionkach

W dniach 09-10.03.2023r. w naszej bibliotece odbywały się Regionalne Centra Kariery. Swoją ofertę kształcenia przedstawiły: Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku oraz dwie szkoły pionkowskie – Zespół Szkół oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Tego dnia licznie odwiedzili nas uczniowie klas ósmych. Oprócz młodzieży z terenu miasta, przybyły klasy ósme ze szkół w Laskach, Jedlni, Suskowoli, Suchej, Czarnej i Jaroszkach. Młodzi ludzie stają przed trudnym pytaniem : „Jaką pójść  dalszą drogą kształcenia, aby w przyszłości mieć zawód, który będzie dawał satysfakcję? Jaką szkołę wybrać, która pomoże rozwijać zdolności i zainteresowania?”.

Mamy nadzieję, że pomocą w dokonaniu właściwego wyboru będą właśnie Regionalne Centra Kariery.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie  i włączyli się w organizację tego wydarzenia.