Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (21.02.2023)

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji odwiedziła nas grupa sześciolatków z Oddziału Przedszkolnego  przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1. Dzieci dowiedziały się, dlaczego dzisiejsze święto jest tak ważne, poznały kilka ciekawostek związanych z językiem polskim i chętnie uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach słownych. Nie zniechęcały ich nawet trudne łamańce językowe. Przedszkolaki wysłuchały także wierszy polskich poetów i poznały kilka frazeologizmów.

Na zakończenie z zainteresowaniem obejrzały w teatrzyku Kamishibai  spektakl „Smok  wawelski”- jedną z najbardziej znanych polskich legend.

Świadomość językową i potrzebę dbałości o język ojczysty warto kształtować już od najmłodszych lat, bo jak powiedział Jarosław Iwaszkiewicz „ (…) nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym”.