Grudniowe nowości

Nowości techniczne:

Zdjęcie okładki książki "Budownictwo elektroenegetycznej infrastruktury przesyłowej". Na żółto pomarańczowym tle widoczne słupy przesyłowe po lewej stronie okładki i na dole, natomiast w prawej górnej części znajduje się tytuł.

Książka ta  poświęcona jest zagadnieniom dotyczącym budownictwa infrastruktury elektroenergetycznej, głównie elektroenergetycznym liniom i stacjom wysokich napięć.

Zdjęcie okładki książki pt. "Gospodarka energetyczna w warunkach rynkowych". Tło okładki ciemne, w góry janoniebieski tytuł, poniżej białymi lterapi podtytuł i redaktor. Pod tytułem jako tło widoczny schemat budynków.

Gospodarka energetyczna w warunkach rynkowych to nowa propozycja wydawnicza poświęcona kompleksowemu podejściu do niezwykle ważnego zagadnienia racjonalnego gospodarowania i zarządzania energią.

Zdjęcie okładki książki pt. "Obsługa i programowanie obrabiarek CNC autorstwa Witolda Habrata. Na pierwszym planie widoczne maszyny nad nimi u góry nazwisko autora i tytuł książki.

Wiadomości dotyczące budowy obrabiarek zostały opracowane przystępnie i zwięźle. Podstawy programowania, obejmują zakres niezbędny dla operatora obrabiarki CNC.

Zdjęcie okładki książki pt. "Schematy elektroniczne i elektryczne". U góry okładki na czarnym tle niebieskimi literami tytuł książki, pod nim na szarym tle widoczny schemat elektryczny.

Każdy elektronik musi korzystać ze schematów: dobrze narysowane i opisane, stanowią cenną pomoc podczas budowy obwodu czy naprawy sprzętu.

Zdjęcie okładki książki pt. "Zwarcia w systemach elektroenergetycznych". Na czarnym tle u góry nazwiska autorów pod nimi tytuł. Poniżej w prawej części widoczna wieża energetyczna.

Książka ta traktuje o zagrożeniach i przeciwdziałaniach zakłóceniom jakimi są zwarcia w sieciach elektroenergetycznych.

Nowości z zakresu medycyny

Zdjęcie okładki książki pt. "Neurologopedia". Na czerwonym tle widiczny zarys głowy człowieka, pod nim tytuł książki.

Publikacje znajdujące się w tej książce mają wymiar teoretyczny i praktyczny stanowią próbę przekazania szerokiej wiedzy na temat wczesnego postępowania terapeutycznego.

Zdjęcie okładki książki pt. Psychoonkologia w praktyce klinicznej". Na pierwszym planie widoczna kobieta w różowej chustce na głowie opierająca brodę o kolano. w głębi widoczny korytarz szpitalny.

Publikacja zawiera konkretne propozycje pomocy psychologicznej dla chorych i ich rodzin w różnych sytuacjach życiowych. Będzie pomocna lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej, onkologom, pielęgniarkom, psychologom, pracownikom hospicjów oraz studentom uczelni medycznych i wydziałów psychologicznych innych uczelni.

Zdjęcie okładki książki pt. "S.O.S. dla stawów". Na jasnoniebieskim tle w centralnej części widoczna granatowa duża miska z produktami spożywczymi. Po bokach stoją przy niej dwie drabiny, na nich ludzie i wkładają kolejne produkty.

Ból stawów czasem jest sygnałem poważnych schorzeń. Kiedy należy się niepokoić? Badania naukowe wskazują na bardzo korzystny wpływ diety na przebieg leczenia.

Chcesz pomóc dziecku z nadwagą? Nie działaj na własną rękę skorzystaj z porad dietetyka!

Zdjęcie okładki książki "Standardy żywienia dojelitowego i pozajelitowego". Po lewej stronie znajduje się zielony pas, pozostała część okładki jest niebieska. Na niej u góry znajduje sie tytuł książki.

Przykładowe zagadnienia poruszone w książce: Ocena stanu odżywienia,
Żywienie dojelitowe i pozajelitowe w szpitalu, w domu, u dzieci.

Inne nowości

Zdjęcie okładki książki pt. "Cham i pan". Na szarym tle widoczne sylwetki dwóch mężczyzn. |Na pierwszym planie białymi literami tytuł książki.

Zaskakująca odpowiedź na Ludową historię Polski. Prawdziwe dzieje polskiego chłopstwa – od Piastów po PRL

Zdjęcie okładki książki pt. "Gawędy o operze". Na pierwszym planie widoczna kobieta w czerni siedząca na balkonie w teatrze i patrząca przez małą lornetkę.

Skąd się wzięła opera? Czy pierwotnie była ona sztuką dworską, czy rozrywką gawiedzi? W jakich opałach znajdowali się najwybitniejsi kompozytorzy? Czy nuty można zapisać w testamencie?

Kompendium wiedzy o florystyce. W książce m.in.: historia florystyki, akcesoria, elementy botaniki, techniki florystyczne, elementy kompozycji, teoria barw.