Nowości dla nauczycieli (12.2022)

Zdjęcie okładki książki: "101 ćwiczeń, gier i zabaw dla dzieci z autyzmem, zespołęm Aspergera...". W środkowej część okładki znajdije sie tytuł książki. U góry i na dole po dwa zdjęcia dzieci wykonujących różne ćwiczenia.

W książce doświadczona terapeutka zajęciowa Tara Delaney podpowiada, jakie rodzaje aktywności sprzyjają rozwojowi dzieci i jak można się uczyć, świetnie się przy tym bawiąc. Proponowane zajęcia proponowane zapewnią dziecku rozrywkę oraz prawidłową stymulację – a wiele z ćwiczeń można wykonywać zarówno w domu, jak i na dworze!

Zdjęcie okładki książki "Było Jest Będzie". Na okładce w środkowej części przy prawym boku w kole zapisany tytuł książki. Wokół niego zdjęcia ludzi wykonujących codzienne czynności.

Książka „Było – jest – będzie” powstała, żeby wspomagać dzieci w nauce lub doskonaleniu umiejętności dostrzegania zależności przyczynowo-skutkowych w otaczającym świecie. W publikacji przedstawiono 30 różnych sytuacji dotyczących życia szkolnego, codziennych obowiązków oraz spędzania czasu wolnego.

Zdjęcie okładki książki pt. "Co się za chwilę może stać?" autorstwa Amandy Hopkims. W centralnej częśći na granatowym szerokim pasku znajduję się tytuł książki. Pozostałe tło jest szare w małe białe kropki. U góry trzy zdjęcia z dziećmi.

To książka, która uczy dostrzegać i analizować zależności przyczynowo-skutkowe. Patrząc na zdjęcia i odpowiadając na pytania, dziecko musi przewidzieć, co się stanie w danych sytuacjach. W książce przedstawiono 57 zdjęć. Na stronach parzystych umieszczono fotografie dla dziecka. Na stronach nieparzystych znajdują się pytania i polecenia, które czyta dorosły (nauczyciel, terapeuta, rodzic) pracujący z uczniem.

Zdjęcie okładki książki pt. "Fototerapia". Okładka podzielona wzdłuż na dwie części. W lewej części na jasno bordowobrązowym tle znajduje się tytuł w część środkowej i autor u góry. Prawa część jest czarno-biała. Na stole leżą tulipany..

Fototerapia, czyli zastosowanie fotografii w pracy nauczyciela, pedagoga, doradcy i terapeuty, jest coraz częściej używana w zakresie coachingu i rozwoju osobistego. Autorka rozumie ją jako zbiór powiązanych ze sobą technik opartych na osobistych i rodzinnych fotografiach oraz na zdjęciach wykonanych przez inne osoby – przywoływane dzięki nim uczucia i wspomnienia są wykorzystywane jako katalizatory komunikacji terapeutycznej, procesu zmiany czy rozwoju osobistego. W publikacji znajdują się też scenariusze ćwiczeń.

Zdjęcie okładki książki "Skoncentruj się" autorstwa Anny Jurek. Okładka utrzymana w kolorze bordowo czerwonym. U góry nazwisko autora, pod nim tytuł. Poniżej widać naszkicowaną białą linią głowę człowieka podpierającego się ręką.

Ćwiczenia zawarte w tym zbiorze przeznaczone są dla osób, które łatwo się rozpraszają, są niecierpliwe, chaotyczne, mają trudności ze zrozumieniem poleceń, planowaniem czynności itp. Ćwiczenia te pomogą nie tylko poprawić koncentrację uwagi, ale również spostrzeganie, pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową, selekcję i grupowanie informacji oraz szybkość ich przetwarzania. Dodatkowym celem jest wzbogacenie zasobu słownictwa i utrwalenie pisowni wyrazów.

Zdjęcie okładki książki "Wybrane obszary diagnozy, profilaktyki, terapii w teorii i praktyce pedagogicznej". U góry na białym tle tytuł, na dole autorzy, natomiast pośrodku zdjęcie siedzących na podłodze kobiety i chłopca.

Diagnoza pedagogiczna przewiduje dwie orientacje. Pierwsza – diagnoza pozytywna, przy doborze odpowiednich metod i form pracy terapeutycznej, rokuje pomyślną redukcję niepokojącego stanu na rzecz jego poprawy. Drugi typ diagnozy – negatywna przewiduje pogłębienie istniejącego problemu, zaburzenia, czy też zagrożenia