Nowości dla uczniów (09.2022)

Zdjęcie okładki książki pt. "Etyka. Chcemy być lepsi". U góry okładki tytuł na zielonym tle, poniżej grupa dzieci skupiona wokół dziewczyny na wózku inwalidzkim.

Książka jest przeznaczona dla wszystkich twórczych nauczycieli w klasach I – III, chcących uatrakcyjnić swoje lekcje i rozszerzyć je o nowe, niekonwencjonalne zajęcia.

Zdjęcie okładki książki pt. "Etyka : karty pracy". Na pierwszym planie widoczna kobieta stojąca tyłwm, w jednej ręce trzyma wagę w drugiej widać rękojeść miecza.

Etyka. Karty pracy ucznia. to publikacja przeznaczona dla uczniów wszystkich klas liceów ogólnokształcących i techników uczęszczających na lekcje etyki. Zaproponowany przez autorów zestaw zadań pozwala zrealizować wymagania przewidziane w zakresie podstawowym programu nauczania.

Zdjęcie okładki książki pt. "Język polski. Teraz matura." U góry znajduje się tytuł, pod nim widać leżącą otwartą książkę.

Zestaw zadań i arkuszy maturalnych stanowi doskonałą pomoc w skutecznym przygotowaniu do nowego egzaminu maturalnego z języka polskiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Umożliwia wyćwiczenie wszystkich umiejętności wymaganych na maturze ustnej i pisemnej.

Zdjęcie okładki książki Vademecum, nowa matura z języka polskiego. Zakres podstawowy i rozszerzony.

Vademecum – zbiór najważniejszych wiadomości niezbędnych na egzaminie maturalnym – pozwalający na naukę w takim rytmie, jakiego potrzebujesz

Zdjęcie okładki książki pt. "Karty pracy z ćwiczeniami korekcyjno-kompensacyjnymi klasy 4-6" autorstwa Magdaleny Hinz.

Ćwiczenia w tej teczce zostały podzielone na sześć działów dotyczących umiejętności, z którymi uczniowie w wieku wczesnoszkolnym najczęściej mają problemy. Są to:
• sprawność manualna,
• grafomotoryka,
• percepcja wzrokowa,
• percepcja słuchowa,
• pisanie,
• czytanie.

Zdjęcie okładki książki "Matematyka. Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną"

Publikacja przeznaczona jest dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi i innymi deficytami rozwojowymi. Może być stosowana w: – przedszkolach i szkołach specjalnych.