Nowości dla nauczycieli (09.2022)

Zdjęcie okładki książki pt. "Arteterapia w twórczym rozwoju" autorstwa Wiesława i Barbary Karolak.

Książka może stanowić cenną pomoc dla nauczycieli, metodyków, arteterapeutów, studentów wielu specjalności pedagogicznych, edukacji artystycznej i arteterapii. Z tej publikacji, jak z przewodnika, mogą korzystać wszyscy, którzy, poszukują atrakcyjnych metod pracy, dających uczestnikom radość tworzenia i zwiększających efektywność działań twórczych.

Zdjęci okładki książki pt. "Diagnoza rozwoju z niepełnosprawością intelektualną w stopniu umiarkowanym" autorstwa Alicji Tanajewskiej i Renaty Naprawy.

Jest to jedna z trzech publikacji, które tworzą komplet materiałów do przeprowadzenia diagnozy.W teczce znajdują się karty pracy przeznaczone dla uczniów oraz instrukcja i tabela z punktacją dla przeprowadzającego diagnozę: nauczyciela, terapeuty, oligofrenopedagoga.

Zdjęcie okładki książki pt."Cicha ćma"

Zeszyt z serii Mównica Logopedyczna dedykowany jest uczestnikom terapii logopedycznej, u których wywołano lub skorygowano głoskę [ć], oraz tych, którzy wymagają utrwalania tejże głoski. Ponad 70 kart zawiera ćwiczenia stymulujące rozwój sprawności językowych dzieci

Zdjęcie okładki książki pt. "Śpiewna sikorka".

Zeszyt z serii Mównica Logopedyczna dedykowany jest uczestnikom terapii logopedycznej, u których wywołano lub skorygowano głoskę [ś], oraz tym, którzy wymagają utrwalania tejże głoski. W książce znajdą się pomysły na urozmaicenie ćwiczeń logopedycznych – różnorodne formy pracy z materiałem wyrazowym,

Zdjęcie okładki książki pt. Minimediacje z dziećmi". U góry okładki widoczne dłonie dzieci z narysowanymi żyrafami pod rysunkiem tytuł książki.

Konflikt z dzieckiem może być bolesnym przeżyciem dla każdego dorosłego, a kłótnie między rówieśnikami źródłem frustracji opiekunów i nauczycieli. Minimediacje to metoda konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, która ma zastosowanie w domu, na placu zabaw, w szkole, a nawet w pracy.

Zdjęcie okładki książki pt. "Przezwyciężanie nieśmiałości u dzieci". U góry okładki tytuł książki, pod nim widać postać stojącej dziewczynki trzymającej misia.

Małgorzata Zabłocka prezentuje autorski program wspomagania rozwoju psychospołecznego dzieci nieśmiałych oraz wyników badania jego skuteczności. Program ten adresowany jest do dzieci w wieku 10–12 lat. Jego podstawę stanowi poznawcze podejście do rozwoju i zmiany rozwojowe

Zdjęcie okładki książki "Udzielanie i dokumentowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole i przedszkolu" Na zdjęciu widoczna dziewczynka układająca puzle.

Publikacja stanowi zbiór informacji i wskazówek, dzięki którym udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej i organizacja kształcenia specjalnego będzie odbywała się zgodnie z prawem. Zawarte w książce wzory oraz przykłady gotowych dokumentów stanowią wsparcie i ułatwienie pracy każdego dyrektora.

Zdjęcie okładki książki pt. "Wchodzę w dorosłość : karty pracy". Na zdjęciu widoczna młoda uśmiechnięta kobieta.

Karty pracy są przeznaczone dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz tych mających trudności z osiąganiem podstawowych celów edukacyjnych. Stanowią część pakietu „Wchodzę w dorosłość” – zestawu przygotowanego dla szkół specjalnych przysposabiających do pracy.