Narodowe Czytanie 2022

Narodowe Czytanie to akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. W ramach akcji fragmenty klasycznych dzieł literatury polskiej odczytywane są publicznie. Akcję zapoczątkowano w 2012r. z inicjatywy Prezydenta RP.

Motywem przewodnim tegorocznego spotkania były Ballady i romanse Adama Mickiewicza – w związku z dwusetną rocznicą pierwszej ich publikacji.

Nasza biblioteka włączyła się również do akcji. Była jednym z współorganizatorów pionkowskiego spotkania z mieszkańcami naszego miasta.

Organizatorami spotkania byli Burmistrz Miasta Pionki i Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach.  Organizatorzy zaprosili do współpracy naszą Bibliotekę wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich, Gminną Biblioteką Publiczną w Jastrzębi, Gminną Biblioteką Publiczną w Jedlni oraz bibliotekami szkolnymi Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. S. Żeromskiego w Pionkach, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pionkach i Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi nr 5 w Pionki.

Nasi bibliotekarze odczytali utwory: „Pani Twardowska” i „Dudarz”.