„Echa wojny” wystawa fotografii.

W Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Pionkach przygotowano wystawę fotografii „Echa wojny”. Ekspozycję można zwiedzać do końca października 2021 r. Serdecznie zapraszamy.

Amatorskie zdjęcia ze szlaków turystycznych posłużyły autorowi za materiał do stworzenia 15 wystaw indywidualnych: w Radomiu, Zwoleniu, Skaryszewie, Iłży i Przysusze. Zdobyły wiele dyplomów i wyróżnień na konkursach fotograficznych w Zwoleniu. Tematyka zdjęć to przede wszystkim amatorska fotografia przyrody i pomników historycznych.

Obecna wystawa nawiązuje do czasów wojennych, upamiętnionych pomnikami walki i męczeństwa. Rocznica września 1939 roku przypomina nam o tragicznych losach Polaków poległych w tej i innych wojnach.